top of page

Szolgáltatások

Jelentkezési szándékodat a szolgáltatás / vizsgálat nevének  megjelölésével a KAPCSOLAT menüpontban jelezd nekünk. 

Szolg: Ált

Általános személyiségkép

A grafológiai elemzés révén felfedezhetjük saját személyiségjegyeinket, készségeinket, erősségeinket és gyengeségeinket.  Segíthet az érzelmi reakcióink, kommunikációs stílusunk és gondolkodásmódunk jobb megértésében, rávilágíthat rejtett félelmeinkre ,vágyainkra, segítve ezzel, hogy mélyebben megismerjük önmagunkat. Az önismeret révén pedig könnyebben alakíthatjuk az életünket, fejleszthetjük képességeinket és boldogabb, kiegyensúlyozottabb életet élhetünk.

Részleges személyiségkép

 

A részleges személyiségkép egy rövidebb személyiségprofil, melyben kevesebb részletességgel láthatóak az egyéni karakter jellemzők, az erősségek és gyengeségek, az érzelmi reakciók, a környezethez és önmagunkhoz való viszonyulások. Segítségével jobban megismerhetjük  önmagunkat és személyes fejlődésünkön át, könnyebben hozhatjuk meg döntéseinket és hatékonyan érvényesíthetjük képességeinket.

Szolg: Részleg

Pályaorientáció, Pályaválasztás

A grafológia segít feltérképezni az egyéni készségeinket, képességeinket a kézírás elemzésével.

Következtetni lehet a személyiségjegyekre, tulajdonságokra, gondolkodásmódra.

Láthatjuk, hogyan vélekedünk önmagunkról és miképpen irányítjuk az életünket.

A kézírás bizonyos jellemzői utalhatnak olyan tulajdonságokra, mint az önállóság, a kitartás, a kreativitás vagy a szervezettség.

Ezáltal képesek vagyunk az érdeklődési területeinkre és motivációinkra vonatkozó értékes információkat megtalálni, ami segít a személyiségünkhöz illő pálya kiválasztásában.

Párkapcsolati vizsgálat

A vizsgálat segít a pároknak jobban megismerni egymást és önmagukat. Az elemzés révén megérthetik egymás gondolkodásmódját, motivációit, az érzelmek kezelését, kommunikációs stílusát és ezzel elősegíthetik a konfliktusok megelőzését és megoldását. Fontos mindkét fél hozzájárulása. Ez a módszer lehetővé teszi a párok számára, hogy felismerjék saját és partnerük erősségeit és gyengeségeit és ezen ismeretek alapján jobb és harmonikusabb párkapcsolatot építsenek.

Szolg: Pálya
Szolg: Pár

Önismeret, Önkép

Az elemzés segít, hogy jobban megértsük, hogyan reagálunk különböző helyzetekben, mennyire vagyunk tisztában saját képességeinkkel, hiányosságainkkal és az életünk különböző területein milyenek vagyunk. Az önismeret azonban egy hosszú és fontos utazás, amely során folyamatosan fejlődünk és megértjük önmagunkat testi, lelki és mentális szinten. Az önismeret segít tudatosan irányítani az életünket, megismerni és elfogadni önmagunkat az életünk során.

Rajzelemzés

A rajzelemzés feltárja  az érzelmeket, gondolatokat. Segíthet a 

személyiség elemzésében, a tulajdonságok megértésében. Következtetni lehet az önbecsülésre, a kreativitásra, a feszültségre vagy a szorongásra.

A rajzok hasznos eszközei lehetnek a kommunikációnak.

A rajzok megváltozása vagy fejlődése idővel jelzéseket adhat a gyermek fejlődési fázisairól vagy esetleges nehézségeiről.

Az alkotás kreatív kifejeződés mely segíthet feldolgozni érzelmeket vagy mentális problémákat. A művészetterápia során a rajzok terápiás célt szolgálnak.

Szolg: Ön
Szolg: Rajz

Motiváció

A motiváció vagyis az önmegvalósítási igény azaz  az emberben rejlő belső késztetési vágy, hogy értéket képezzen, és hasznos célt szolgáljon. E nélkül céltalanná válik. A grafológiai vizsgálat során fény derülhet arra, hogy ezek a belső vagy külső késztetések milyen mennyiségben és formában vannak jelen. 

Érzelem

Az érzelmek a lelkünkben zajló reakciók, melyeket a külvilág és az önmagunkhoz való viszony alakít. Az érzelmek motiválják bennünk a cselekvést. Vannak pozitív és negatív érzelmek, amelyek lehetnek feszültségoldó, például a humor, míg mások szorongást keltőek, mint a félelem. Az alapérzelmek mellett léteznek magasabb rendű érzelmek, amelyek fejlettebb tudatosság mellett alakulnak ki, mint például az erkölcsi érzelmek. Az érzelmek különböző intenzitásban nyilvánulnak meg, és az érzelmi egyensúlyunk az ingerek megfelelő szűrésétől függ. Minél erősebbek az érzelmeink és minél magasabb a tűrőképességünk, annál kiegyensúlyozottabbak lehetünk.

Szolg: Motiv
Szolg: Érz

Konfliktuskezelés

A konfliktus egy olyan helyzet vagy állapot, amikor ellentétes érdekek, nézetek, célok vagy értékek ütköznek egymással. Konfliktusok sokféle területen előfordulhatnak, például személyes kapcsolatokban, munkahelyi környezetben, társadalmi közösségekben, nemzetek között stb.

A konfliktuskezelés a konfliktusok kezelésének és megoldásának folyamata. Célja az ellentétes érdekek vagy szükségletek harmóniába hozása vagy elfogadható megoldások megtalálása a konfliktusos felek között. A grafológia azt vizsgálja, hogy hogyan, mi módon, milyen bánásmóddal viszonyulunk ezekhez a helyzetekhez.

Társas kapcsolat - Kommunikáció

A környezetünkkel való kapcsolatteremtéshez, a gondolatok közléséhez szükség van a kommunikációs készségre. A környezeti, tanult minták hatással vannak kapcsolatainkra, befolyásolják, hogy hogyan kezdjük el, hogyan tartjuk fenn azokat, és milyen mértékű kötődésünk alakul ki másokhoz. Ezek a minták az ember vágyait és a társadalmi normákhoz való alkalmazkodás képességét is formálják. Az érzelmi szükségletek és az egyedüllét iránti vágy is természetes része az emberi létnek, de előfordul, hogy  kapcsolatkialakítási és beilleszkedési nehézségeket is okozhatnak. Ilyenkor a visszahúzódás vagy kirekesztettség érzése is megjelenhet. A helyzet csak akkor változhat, ha tudatosan alakítjuk át a bevett mintázatainkat és fejlődünk személyiségünk terén.

Szolg: Konfl
Szolg: Társ

Inteligencia

Az intelligencia vizsgálat alkalmával megnézzük az intellektust, azaz, ahogyan az emberi elme dolgozik. Az intelligencia azoknak a dolgoknak az összessége, amiket valaki tud és képes használni az életben, hogy sikeres legyen. Az egészséges intelligencia az alapja annak, hogy valaki jól tanuljon. Az érzelmi intelligencia, más szóval az érzelmek megértése és a különféle készségek is fontosak a siker eléréséhez. Az intellektuális hatékonyság azt mutatja, hogy valaki mennyire képes hasznosítani az elméjét egy feladat megoldásához különböző élethelyzetekben.

Cselekvés

Hatékonyság

A cselekvésünk, munkatevékenységünk, hatékonyságunk attól függ, hogy milyen erőkészlettel, energiával rendelkezünk. Ez lehet fizikai erő, lelki erő, akaraterő, ösztön erő... stb. Az energiakészletünk velünk született, de fejleszthető. A grafológia segítségével láthatjuk, hogy milyen mennyiségi és minőségi energiákkal rendelkezünk és ezeket milyen hatékonyan használjuk fel a mindennapi életünkben.

Szolg: Intel
Szolg: Csel
Szolg: Élményg

Élmény grafológia

Unknown-9.jpeg

Fejlődés grafológia

Unknown-7.jpg
Szolg: Fejlődés
K:SZ
bottom of page